Okulizacja, czy jest to właściwa metoda przesadzania roślin?

Kiedy mamy do czynienia ze szlachetną odmianą roślin, to bardzo korzystna metoda ich rozmnażania, to okulizacja. Możemy w delikatny sposób, nie uszkadzając rośliny sprawić, że w przyszłości pojawi się więcej gałązek. Jeśli chodzi o okulizacje, to wykorzystujemy tylko pęd liści, a nie całą gałązkę, jak to się dzieje w przypadku tradycyjnego przesadzania. Jest to sposób, który wykorzystywany jest przede wszystkim przez doświadczonych ogrodników.

Kiedy warto zdecydować się na okulizację?

Przede wszystkim okulizacja sprawdzi się w przypadku szlachetnych odmian roślin. Musimy także wiedzieć, jak wykonać cały proces, aby nie uszkodzić rośliny, a także, jaki będzie najlepszy czas, aby wykonać okulizację. Jest to bardzo ważne, aby ta czynność się w pełni udała. Musimy więc:

  • określić najwłaściwszy czas na wykonanie okulizacji, 
  • nauczyć się całego procesu, 
  • wybrać takie rośliny, które będą w tym celu odpowiednie. 

Dlaczego metoda jest tak chętnie wykorzystywana przez ogrodników?

Musimy wiedzieć, że okulizacja, o której więcej na Otorolny.pl, jest metodą rozmnażania szlachetnych roślin, nie uszkadzając ich. Kiedy zostanie prawidłowo wykonana, a także znajdziemy na nią odpowiedni termin, to możemy osiągnąć naprawdę doskonałe efekty. To dlatego jest to tak chętnie wybierana metoda rozmnażania roślin przez doświadczonych ogrodników. Warto więc się jej nauczyć.