Do jakich kompozycji jubilerskich pasują koraliki Tygrysie Oko?

Biżuteria jest nieodłącznym elementem każdej stylizacji, a kompozycje jubilerskie podlegają ciągłym zmianom, podążającym za panującą modą. Dla osób, które chcą tworzyć własny niepowtarzalny styl, doskonałym wyborem jest tworzenie biżuterii rękodzielniczej. Dostępna w sprzedaży szeroka gama półfabrykatów jubilerskich umożliwia kreowanie nieskończonej ilości własnych wzorów kolczyków, bransolet i korali.  

Uroda kamieni ozdobnych

Półfabrykaty używane do wytwarzania własnej biżuterii zachwycają mnogością kształtów i kolorów. Na szczególną uwagę zasługują minerały w naturalnych barwach podkreślających kontakt z naturą, którego brakuje współczesnemu człowiekowi. Takie właśnie są koraliki Tygrysie Oko (https://kamieniolomy.pl/sznury-kamienie-naturalne-syntetyczne-lawa/tygrysie-oko), w których występuje efekt kociego oka. Kamienie te charakteryzują się barwami żółtą, brązową i brunatną, a pozyskiwane są z kwarcu.

W dawnych czasach Tygrysiemu Oku przypisywało się właściwości amuletu siły i męskości. Uroda tego kamienia powoduje, że świetnie komponuje się on w zestawieniach niemal z wszystkimi materiałami zdobniczymi, chociaż najlepiej prezentuje się z metalowymi elementami w kolorze złota. Tygrysie Oko stanowi idealne uzupełnienie naszyjników i bransolet wykonanych z koralików Sokolego Oka lub Bawolego Oka, a także bursztynu.

koraliki Tygrysie Oko

Kamienie naturalne, sztuczne i syntetyczne

Kamienie wykorzystywane do tworzenia ozdób jubilerskich mogą pochodzić z naturalnych minerałów lub być tworzone z materiałów takich jak:

  • szkło
  • plastik
  • tworzywa sztuczne

Ostatnią kategorią kamieni jubilerskich są kamienie syntetyczne mające właściwości identyczne, jak naturalne kamienie, jednak wytwarzane są one w laboratoriach chemicznych.