Komiks Marvel – interesujący wybór, ale dla kogo?

Mówiąc o komiksie, warto sprecyzować dokładniej o czym chcemy powiedzieć. Komiks to obszerna forma, posiadająca różne podgatunki. Komiksy w zależności od rodzaju, przeznaczone są tak naprawdę dla każdego. Na rynku znajdziemy zarówno komiksy dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Rodzaje komiksów 

komiks marvel

Warto zastanowić się nad rodzajami i klasyfikacją komiksów. Najbardziej przystępne dla Europejczyków będą klasyczne komiksy amerykańskie. Czyta się je tak jak europejskie książki, czyli od lewej do prawej i są najczęściej wydane w kolorze. Inną formą komiksów jest manga. Nie spodoba się ona jednak każdemu, ze względu na specyficzne nawiązania kulturowe, specyficzne japońskie żarty i czarno-białe wydanie. Inną kwestią związaną z rodzajem komiksu jest podgatunek komiksu. Komiksy pisane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Nie ważne dla jakiej grupy wiekowej kupuje się komiks, dla każdego znajdzie się coś interesującego.

Komiks Marvel – dla kogo?

Komiksy marvel, czyli mówiąc bardzo ogólnie komiksy o super bohaterach są mimo opinii większości formami literackimi nie tylko dla dzieci czy młodzieży. Czytanie komiksów marvel to po prostu forma rozrywki i spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Inną interesującą kwestią związaną z komiksami marvela jest kolekcjonerstwo. Wiele komiksów ma zarówno wydania regularne, dostępne na co dzień w sklepach, jak i limitowane wydania specjalne. Dla wielu dorosłych jest to bardzo ciekawe hobby i wielu z nich posiada duże kolekcje komiksów marvela.