Trening w domu – jak zacząć?

Do treningu w domu najbardziej potrzebna jest … motywacja! Jeśli już ją masz to może przyda Ci się parę akcesoriów do treningu?

Sprzęt treningowy do domu – czy naprawdę go potrzebujesz?

Domowy sprzęt fitness to zazwyczaj domowa siłownia, urządzenie do treningu cardio lub inne do ćwiczeń, takich jak trening siłowy, w celu budowania masy mięśniowej i poprawy zdrowia układu krążenia.

Domowy sprzęt fitness można podzielić na dwie kategorie:

– maszyny do ćwiczeń, które są przeznaczone do użytku domowego i mogą być używane na różne sposoby,

– akcesoria do domowej siłowni, jak maty, drążki, obciążniki.

Jakie są zalety treningu domowego?

Korzyści z domowej siłowni to przede wszystkim wygoda i koszt. Jest to wygodne, ponieważ możesz ćwiczyć o każdej porze dnia i nocy we własnym domu. Możesz także ćwiczyć, kiedy masz na to ochotę, bez konieczności czekania na rozpoczęcie zajęć lub szukania otwartej siłowni. Koszt jest niższy niż pójście na siłownię, ponieważ kupujesz sprzęt tylko raz, a potem nie ma żadnych miesięcznych opłat.

trening siłowy w domu

Domowy sprzęt fitness jest stosunkowo niedrogi, ale wymaga pewnej początkowej inwestycji. Na przykład, jeśli chcesz mieć maszynę eliptyczną do swojego domu, prawdopodobnie będzie ona kosztować średnio kilkaset złotych. Ale jeśli masz już na to miejsce i chcesz zaoszczędzić na miesięcznej składce członkowskiej na siłownię, warto się zastanowić.

Rodzaje domowego sprzętu fitness do treningu

Istnieje wiele różnych rodzajów sprzętu do ćwiczeń w domu. Do wyboru są bieżnie, orbitreki lub rowery spinningowe, jeśli chcesz wykonywać trening cardio w domu. Możesz także zakupić ławkę treningową i ciężarki do treningu siłowego w domu. Oprócz tego można wyróżnić hantle, maty, klocki, ketle, gumy i wiele wiele innych. Najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu to taki, z którego będziesz korzystać najczęściej i najbardziej.