Sekator elektryczny – urządzenie dla nowoczesnych sadowników

Zarówno amatorscy działkowicze, jak i profesjonalni sadownicy muszą się liczyć z koniecznością przycinania pędów hodowanych przez siebie roślin. W przypadku wykorzystywania tradycyjnego sekatora jest to bardzo uciążliwa czynność. Na szczęście wraz z rozwojem technologii powstały modele elektryczne ułatwiające przeprowadzanie tego istotnego zabiegu pielęgnacyjnego.

Sekatory elektryczne – do ogrodów i sadów

Zadbany ogród, działka lub sad stanowi powód do dumy dla właściciela takiej nieruchomości. Odpowiednio przycięte rośliny gwarantują nienaganną estetykę, a w przypadku odmian owocowych obfitsze plony. Do ich porządkowania wykorzystuje się sekatory, a ostatnimi czasy coraz więcej osób stawia na modele elektryczne. Sprawdzą się w małych i średnich ogrodach. Sekatory elektryczne pozwalają na oszczędność odczuwalnej ilości czasu oraz nerwów.

Zalety sekatorów elektrycznych

Sekatory elektryczne to urządzenia o wielu zaletach, a najistotniejsze z nich to:

  • brak wytwarzania hałasu – w odróżnieniu od modeli spalinowych sekatory na prąd są bardzo ciche podczas użytkowania.
  • bezpieczeństwo pracy – omawiane sekatory są wyposażone w ergonomiczne uchwyty, dzięki którym ryzyko doznania jakiegokolwiek urazu podczas przycinania staje się minimalne.
  • łatwość użytkowania – sekatory elektryczne poradzą sobie z grubymi gałęziami i pędami, z  którymi nie dały by sobie rady ich klasyczne ręczne odpowiedniki.