O czym są komiksy?

Komiksy kojarzone są ostatnimi czasy przede wszystkim z serią Marvela, z powodzeniem przeniesioną na duży ekran. Seria już od kilkunastu lat święci triumfy na całym świecie, bijąc kolejne rekordy oglądalności i wpływów ze sprzedaży biletów. Ponadto wytworzył się swoisty efekt zwrotny, ponieważ dzięki temu wzrosła również popularność komiksów standardowych i nie tylko z tej serii, ale i wielu innych.

Komiksy o superbohaterach

Historyjki obrazkowe ukazujące przygody ludzi oraz innych istot o nadprzyrodzonych zdolnościach są obecnie uznawane za najpopularniejsze na świecie. Wspomniana już seria Marvela, ale także konkurencyjne komiksy studia DC biją rekordy popularności i mają swoją stałą rzeszę miłośników. Komiksy nie są przy tym nabywane jedynie w celu poznania kolejnych losów ulubionych bohaterów, ale także w celach kolekcjonerskich. Powstają fan kluby całych serii i poszczególnych postaci, a nawet wydawnictwa oraz filmy fanowskie. Komiksy nie kończą się jednak na wspomnianych studiach, w Polsce popularne są m.in. francuskie Przygody Asterixa, a także wydawnictwa rodzime.

Polskie popularne komiksy

Polskich komiksów powstało w latach powojennych całkiem sporo, a niektóre podbiły serca miłośników tego typu wydawnictw, a ich popularność nie słabnie do dziś. Za najpopularniejsze komiksy napisane i narysowane przez Polaków z całą pewnością należy uznać takie tytuły, jak:

  • Kajko i Kokosz;
  • Tytus, Romek i Atomek;
  • Kapitan Żbik;
  • Osiedle Swoboda.

Każdy z tych tytułów przyczynił się do wzrostu popularności komiksów w Polsce i po wszystkie chętnie fani sięgają do dziś.