Nowoczesne pomysły na wystrój pokoju z wykorzystaniem plakatów botanicznych

Co myślisz, gdy słyszysz frazę „nowoczesny pokój?” Prawdopodobnie coś wzdłuż linii czystych, niezagraconych przestrzeni, gdzie każdy element ma swoje miejsce i wszystko jest zorganizowane w niemal matematycznej perfekcji. Ale bądźmy szczerzy: Jeśli przestrzeń jest tak schludna i uporządkowana, że mógłbyś poruszać się po niej z zamkniętymi oczami, to prawdopodobnie nie czuje się zbyt domowo. Dlatego nowoczesny wystrój pokoju powinien rzucić wyzwanie naszym wyobrażeniom o tym, jak taka rezydencja powinna wyglądać. Poza tym, kto chciałby mieszkać w domu, który wygląda jak hotel? Niewiele osób! Więc jeśli szukasz prostych, ale skutecznych sposobów, aby wstrzyknąć trochę botanicznej atmosfery do swojego mieszkania, czytaj dalej, aby poznać nasze trzy najlepsze pomysły na nowoczesny wystrój pokoju z wykorzystaniem botanicznych plakatów.

Aromatyczne plakaty botaniczne

Jeśli kiedykolwiek wszedłeś do pokoju pachnącego świeżymi cytrynami lub liliami, będziesz wiedział (zarówno z zapachu, jak i z wyrażenia „czysty jak gwizdek”), że ma on bardzo świeży, czysty zapach. Możesz użyć tego do wzbogacenia każdego pomieszczenia, w tym domowego biura, salonu, a nawet sypialni. Sztuczka polega na tym, aby powiesić botaniczny plakat w pobliżu źródła zapachu, niezależnie od tego, czy jest to kaloryfer, półka z książkami, czy świeca. Pozwoli to na rozprzestrzenienie się zapachu w całym pomieszczeniu, tworząc świeżą i zachęcającą atmosferę. Zalecamy używanie plakatów zapachowych, ponieważ będą one trwalsze, gdy zostaną wystawione na działanie czynników zewnętrznych, co da Ci więcej korzyści.

Żywe plakaty kwiatowe

Plakat botaniczny

Dla pokoju, który jest tak samo jasny, jak i przyjazny, nic nie pobije żywego kwiatowego plakatu. Istnieje mnóstwo potencjalnych opcji do wyboru, w tym słoneczniki, róże i tulipany. Jest to świetny sposób, aby dodać trochę koloru i życia do swoich ścian, zwłaszcza jeśli masz szczególnie zwykły pokój, lub znajdziesz się, czując się trochę  nieinspirowany w zakresie wystroju. Plakaty kwiatowe to także wspaniałe prezenty dla przyjaciół, rodziny i współpracowników. Jeśli więc szukasz sposobu na uczczenie czyichś urodzin, rocznicy lub innej specjalnej okazji, kwiatowy plakat będzie zarówno przemyślany, jak i radosny. Jeśli myślisz o kupnie jednego dla siebie, możesz wybrać duży plakat botaniczny, aby w pełni wykorzystać ten żywy kolor.

Ciemne i nastrojowe plakaty z liśćmi

Dla tych, którzy wolą coś nieco bardziej wyciszonego, plakaty z liśćmi mogą stanowić świetny dodatek do nowoczesnego pokoju. Liście są we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach, a niektóre z najlepszych przykładów są bogate i żywe czerwone (takie jak klony i dęby), odważne i jasne żółte (jak akacja lub miłorząb), a nawet miękkie i subtelne zielone (takie jak wiecznie zielony dąb). Większość z tych plakatów jest czarno-biała, co jest naprawdę łatwym sposobem na dodanie szczypty osobowości do pokoju bez przytłaczania go. Są one szczególnie dobre dla tych, którzy chcą włączyć trochę tekstury do swoich ścian, ale nie chcą umieszczać niczego, co jest zbyt kolorowe lub odważne.

Mroczne i nastrojowe plakaty z liści

Plakaty z liśćmi, w ogóle, są świetnym wyborem dla pokoi, które są ciemniejsze niż twoja przeciętna przestrzeń życiowa. Jeśli jesteś kimś, kto lubi czytać w łóżku, ale nienawidzi konieczności włączania światła, gdy skończysz, plakat z liści jest świetną opcją. Nie tylko pozwala stworzyć trochę dodatkowego mroku, ale także dodaje trochę tekstury do pokoju, czyniąc go bardziej interesującym. Aby uzyskać naprawdę dramatyczny efekt, możesz sparować plakat z liśćmi z czarnym abażurem lub nawet czarnym światłem. To sprawi, że plakat botaniczny będzie się naprawdę wyróżniał i prawdopodobnie stworzy przytulną i zachęcającą atmosferę.

Streszczenie.

Jeśli szukasz prostych, ale skutecznych sposobów, aby wstrzyknąć trochę botanicznej atmosfery do swojego domu, czytaj dalej, aby poznać nasze trzy najlepsze pomysły na nowoczesny wystrój pokoju z wykorzystaniem botanicznych plakatów. Możesz wybrać aromatyczne plakaty, aby wzbogacić każdy pokój o świeży zapach, żywe plakaty kwiatowe, aby dodać trochę koloru lub ciemne i nastrojowe plakaty z liśćmi, aby dodać teksturę do każdej przestrzeni. Mieszanie wzorów z różnymi, wyjątkowymi plakatami botanicznymi to kolejny łatwy sposób na dodanie szczypty osobowości do każdego pokoju.