Kwarc różowy – kamień o wielu twarzach
Kwarc różowy jest znany ludzkości od dawna. Biżuteria z tego kamienia oraz jego działanie były już znane przed naszą erą. Dzięki swojej niezwykłej barwie zwany jest „kamieniem miłości”. Według legend kwarc używany był przez Kupidyna oraz był patronem Astarte – Królowej Gwiazd, która była fenicką boginią płodności, wojny i miłości. Do dziś, wibracje kryształu mają pomagać w nawiązywaniu romantycznych relacji. Poznaj bliżej ten urokliwy kwarc.
Kwarc różowy – właściwości
Kwarc różowy może mieć odmienne zabarwienie: bladoróżowe, głęboko różowe i różowoczerwone. Za jego barwę odpowiada różne stężenie dwóch pierwiastków: manganu lub tytanu. Na powierzchni wielu kryształów można dostrzec wąskie smugi świetlne, układające się w kształt gwiazdy. Na niektórych natomiast dostrzega się mlecznobiałą poświatę lub smugę przypominającą źrenicę kociego oka. Odpowiada za to rutyl. Najczęściej kwarc ten występuje w Brazylii, USA lub Japonii. W Polsce znaleźć go można w Górach Sowich lub Górach Izerskich.
Wiedza ezoteryczna o kwarcu różowym
Już w czasach starożytnych wierzono w jego moce. Używano go jako amuletu przed złem oraz przed wrogami, w których dzięki kryształowi naradzało się uczucie przyjaźni. Natomiast Grecy i Rzymianie sporządzali z kwarcu eliksir chroniący przed truciznami.
Obecnie kryształ jest zalecany osobom, które nie mają szczęścia w związkowych sprawach. Jednak nie jest on polecany tylko singlom. Z różowego kwarcu korzystają osoby, które nie czują szczęścia u boku obecnego partnera. Korzystają również ci, którzy odczuwają rutynę w związku. Moc kamienia ma za zadanie ożywić uczucia między kochankami.
Kryształ pomaga nie tylko w miłości między dwoma osobami, ale i w miłości do samego siebie. Różowy kwarc ma dostarczyć samoakceptacji i zwalczyć kompleksy.
Aby kwarc działał należy, nosić go przy sobie, najlepiej w kontakcie ze skórą. Idealnym rozwiązaniem może okazać się bransoletka. Gdy chcemy wyciszyć się emocjonalnie, warto trzymać go w obu dłoniach. Jeśli chcemy pozbyć się oziębłości fizycznej, powinno schować się go pod poduszką lub materacem.
Inne zastosowania kwarcu różowego
Kwarc jest najpopularniejszym materiałem skorupy ziemskiej. Jest wytrwały i twardy, co przekłada się na jego duże znaczenie w jubilerstwie i rzemieślnictwie. Wykonywane są z niego m.in.:
- brosze;
- wisiorki;
- naszyjniki;
- pierścionki zaręczynowe;
- figurki.
Kwarc różowy dostępny jest w salonach jubilerskich i w punktach sprzedaży minerałów oraz kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Jeśli chodzi o naszyjniki z drobnymi kamieniami, czy o słoiczek z kwarcem, to oferty zaczynają się od paru złotych. Oczywiście w zależności od wielkości i innych wykorzystanych materiałów, ceny mogą wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych.