Jaką sukienkę wybrać na świąteczną imprezę firmową?

Ubieranie się na imprezę firmową nie musi być trudne. Wystarczy zastosować się do tych prostych wskazówek, a będziemy wyglądać elegancko, kobieco i jednocześnie profesjonalnie.

Klasyka zawsze w modzie

sukienka elegancka

Mała czarna to wybór, który sprawdzi się praktycznie na każdą okazję. Klasyczna czarna sukienka prezentuje się elegancko i jednocześnie profesjonalnie. Kolor czarny pasuje praktycznie do każdego typu urody. Jeżeli wybieramy się na świąteczną imprezę firmową, możemy dodać sobie odrobinę „błysku”. Bardzo dobrze będą wyglądać paznokcie w świątecznych kolorach, możemy też zdecydować się na biżuterię z motywem świątecznym, na przykład kolczyki w kształcie śnieżynek czy choinki.

A co wybrać, jeśli nie przepadamy za kolorem czarnym. Bardzo dobrze sprawdzi się sukienka elegancka w nasyconym kolorze na przykład głębokiej czerwieni, dojrzałej śliwki czy szmaragdowej zieleni. Unikajmy raczej kolorów pastelowych, są oczywiście kobiece i eleganckie, jednak niezbyt dobrze pasują do świątecznego otoczenia.

Co wybrać zamiast eleganckiej sukienki?

Oczywiście nie każda kobieta swobodnie czuje się w sukienkach. W takim przypadku możemy wybrać zestaw składający się z eleganckich spodni i bluzki koszulowej bądź sweterka. Jeśli możemy sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji, to wybierzmy kombinezon damski. Pamiętajmy jednak, że wybieramy się na imprezę firmową i nasza stylizacja musi wpisywać  w ramy biurowego dresscodu.