Czy audiobooki wyprą kiedyś standardowe książki?

Mówi się, że ten kto czyta, żyje dwa razy. Prawda jest jednak taka, że wciąż trudno jest przekonać wiele osób do spędzenia popołudnia z książką w ręku. Często nie sprzyja temu wszechobecny pośpiech, niemożność skupienia się na danym wątku czy też po prostu brak czasu i ogromne zmęczenie, spowodowane pracą umysłową. Na szczęście można zjeść ciastko i wciąż mieć ciastko. 

Co to zatem oznacza w praktyce?

Idea audiobooków

Kiedy audiobooki zaczęły zyskiwać coraz szersze zainteresowanie, zauważono, że dla zwolenników książek papierowych trudne było do wyobrażenia sobie, jak można słuchać danej książki, skoro powinno się ją móc zobaczyć, przekartkować czy też zaznaczyć jakiś cytat. Bardzo długo słuchanie było przeznaczone tylko i wyłącznie dla muzyki. Na szczęście wraz z rozwojem podcastów, ciekawych wywiadów internetowych czy też właśnie aplikacji do słuchania książek, dużo się w tym temacie zmieniło i okazuje się, że nawet wśród osób, dla których czytanie od zawsze kojarzyło się z nudą i niewciągającymi lekturami, można, na szczęście, znaleźć fanów tejże czynności.

audiobooki

Dlaczego warto postawić na audiobooki

Jeżeli zwykła książka wciąż przypomina komuś testy na zaliczenie z konkretnej lektury, bądź też bezczynne siedzenie i wpatrywanie się w daną stronę, to zdecydowanie warto pomyśleć o daniu szansy audiobookom. Ten rodzaj rozrywki może idealnie sprawdzić się podczas podróży, spaceru z psem czy też nawet podczas sprzątania. Przy zerowym wysiłku, można poszerzyć swoją wiedzę z ulubionej dziedziny czy też poznać nową, wciągającą fabułę, bez potrzeby otwierania ani jednej strony. Audiobook nie musi bowiem oznaczać dramatu z archaicznym językiem.

Może to być bowiem również ciekawy:

  • thriller
  • powieść obyczajowa
  • kryminał

czy też nawet wciągający romans.